Darovať

Spája nás vďačnosť!

Všetko to začalo darčekom na meniny Jána.

V roku 1870 mal Don Bosco sviatok. Jeho bývalí študenti mu prišli zablahoželať a poďakovať sa kávovou súpravou. Toto jednoduché gesto vďačnosti bolo spúšťačom pre vznik najpočetnejšej skupiny saleziánskej rodiny na celom svete- exallievov dona Bosca. Názov exallievi, sa zdá ťažký, ale jeho význam je jednoduchý, pomenúva ľudí, ktorí cítia vďačnosť za to, čo v saleziánskom prostredí dostali. Sú to bývalí študenti saleziánskych škôl, bývalí animátori, stretkári, členovia rodinných spoločenstiev, priatelia a sympatizanti dona Bosca.

24.5.2024 na sviatok Panny Márie Pomocnice sme v Sabinove odštartovali prítomnosť exallievov v sabinovskej saleziánskej rodine. Povzbudenie, ktoré adresoval don Bosco gratulantom: „Buďte soľou zeme a svetlom sveta.“ motivuje aj nás, nestáť na okraji, neprizerať sa, ale zažívať rodinnosť, snažiť sa o jednotu a našou prítomnosťou obohacovať spoločnosť aj Cirkev.

Združenie exallievov sa rozrástlo o 20 nových členov, mladých telom aj duchom. Okrem odznaku a dekrétu exallieva dostal každý nový exalliev či exallievka modlitbu, ktorá je zároveň neformálnym sľubom, poďakovaním i prosbou.  Modlíme sa, aby naša saleziánska rodina bola takou, do akej chceme všetci patriť: milujúcou a prijímajúcou každého, kto chce byť súčasťou.