Darovať

Ako začať? 3. ročník úspešnej konferencie pre mladých v Žiline

Už po tretíkrát sa konala konferencia s názvom Ako začať?, ktorá sa zameriava na podporu mladých ľudí v ich podnikateľských ambíciách. Tohtoročného ročníka sa zúčastnila trojica exallievov Lukáš Čičút (Profi Building Bytča, s.r.o. – realizácia stavieb , Martin Ondruš – Ondruš studio – audiovizuálna tvorba a marketing) a Cyril Korpesio (WHD interiér – dizajn, výrobu, montáž a odborné poradenstvo kvalitného nábytku na mieru). Hlavným hosťom konferencie bol Milan Dubec, investor, ktorý verí v silu nových nápadov a podnikateľského ducha. S účastníkmi sa podelil o svoju cestu k úspechu, ktorá bola plná výziev a príležitostí, a zároveň koučoval jedného z exallievov, Lukáša Čičúta. O túto jedinečnú možnosť si trojica exallievov žrebovala.

Konferencia sa konala v priestoroch Strednej odbornej školy svätého Jozefa robotníka, ktorá ju organizovala v spolupráci s OZ Cesty k podnikaniu. Zúčastnili sa jej študenti z Cirkevných škôl v Žiline, a to z Gymnázia svätého Františka, Obchodnej akadémie Tomáša Akvinského, Gymnázia Kráľovnej pokoja a Strednej odbornej školy svätého Jozefa Robotníka.
Analyzovanie kontaktov a podpora firiem zohrali kľúčovú úlohu v úspechu konferencie. Sponzormi podujatia boli Zlaté zrnko, Vinárstvo Brigant a Minit Kinekus. Konferencia Ako začať? je inšpiratívnym podujatím, ktoré motivuje mladých ľudí k tomu, aby sa nebáli ísť za svojimi snami a rozvíjať svoje podnikateľské myšlienky. Poskytuje im cenné rady a skúsenosti od skúsených podnikateľov a zároveň im umožňuje nadviazať kontakty s potenciálnymi partnermi a investormi.

Organizátorka za OZ cesty k podnikaniu, Adriana Tvrdá