Darovať

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE PRE ÚČASTNÍKOV ĎAKOVNEJ PÚTE EXALLIEVOV – 20. VÝROČIE

OZNAM

1. Železnice nám oznámili, že dnes ráno zistili nevyhovujúci technický stav osobných vagónov, ktoré Karol objednal ešte v januári. No čo už… Takže nám posielajú iný typ vozňov (pred troma rokmi urobili to isté). Všetky lístky však riadne platia, sadnete si do vagónu s číslom 5, vagón sa však už nečlení na sektor A, B a C. Tieto písmená tam nehľadajte.

Medzi nami, polepšili sme si, sú to vagóny s klímou, riadnym WC a wifi (o wifi deťom nepovieme, ok?). A ešte nám ako odškodné pridali zdarma jeden vagón, takže bude viac priestoru.

Sprievodcovia budú strážiť vagóny podľa rozpisu, ktorý dostali s tričkami, tam sa nič nemení.

      Už o pár dní – v sobotu 22. júna sa stretneme na ďakovenj púti v Šaštíne.

Odchod vlaku z BA/TT: Pripomíname, že vlak odchádza zo ŽST Vajnory o 07,55, pristavený bude o 7,40. Vzhľadom na obmedzené možnosti parkovania v okolí stanice, odporúčame prísť skôr, aby ste v prípade parkovania ďalej od stanice stihli vlak. Prípadne môžete využiť aj odchod vlaku zo ŽST Bratislava – Nové Mesto (oproti Kuchajde, neďaleko Polusu) o 7,30. Vlak tam bude pristavený cca okolo 7,10. V Trnave budeme od 8,28 do 8,43.

Nastupovanie: Vlak bude mať 6 vozňov, riadne označených číslicami 1 až 6. Vo vnútri každého vozňa budú tri oddelenia, označené písmenami A, B a C. Pre registrovaných cez formulár (u sekretára)  je pridelený vozeň číslo 5, sekcia A a B. Lístky na vlak a stravu dostanete vo vlaku.

               Individuálna doprava: Odporúčaný príchod do Šaštína okolo 09:45 – 10:00.

Sv. omša: 10:15

Po príchode do Šaštína a po pešom presune zo stanice do Baziliky sa o 10:15 začne slávnostná sv. omša. Po jej ukončení sa zrealizuje spoločné foto (na ihrisku) a nasleduje obed. Jednotlivé časy a miesta budú vyhlásené počas oznamov na záver sv. omše.

Obed: Vedľa Baziliky budeme podávať obed, normálne menu obsahuje vyprážaný kurací rezeň, varené zemiaky a uhorku, pre potreby diét (bezlepková, bezmliečna, antihistamínová a pod.) sa bude podávať morčacie mäso na prírodno s ryžou. Výdaj tohto jedla bude extra označený. Pri výdaji sa preukážte cestovným lístkom. Ak potrebujete rozdeliť jednu dospelú porciu medzi dve deti, môžete požiadať o extra tanier a príbor. Následne jednorazové taniere a príbor odhodíte do pripravených vriec za účelom ekologickej likvidácie.

Pitný režim: Pri výdajni jedál budú prichystané veľkokapacitné nádoby na čistú pitnú vodu a citrónovú vodu. Každý účastník dostane aj jeden jednorázový pohár na celé popoludnie. Pitný režim bude zabezpečený počas celého poobedňajšieho programu.

Popoludňajší program: Otvorenie okolo 13,00, nasledujú krátke slávnostné prejavy, koncert pre dospelých a deti, športové a vedomostné aktivity pre deti vyvrcholia koncertom Mira Jila, nasleduje vyhodnotenie súťaží a odovzdanie cien deťom. Okolo 16,00 začneme rozdávať olovrant (šunková bageta s oblohou) a nasleduje odchod na stanicu.

Odchod zo Šaštína: Vlak odchádza o17,30, pozor na čas potrebný na cestu na stanicu. Vlak príde do Trnavy 18,28, do Vajnôr 19,16, na Nové Mesto o 19,38

Odporúčame: Zobrať si niečo pod zub a hlavne vodu do vlaku na cestu tam a späť. Na obed bude vhodná pikniková deka, určite prikrývka hlavy a pod. Pozor na možné dažďové prehánky (pršiplášť, dáždnik…)

Potrebujete: Prosím doneste náhradné oblečenie pre deti aj spodné prádlo – v prípade vodných hier alebo nepriaznivého počasia.

               Pre ubytovaných: Posteľné prádlo si netreba nosiť. Uterák si treba priniesť vlastný.